ШАНОВНІ ЗЕМЛЕВЛАСНИКИ ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІ!

Відповідно до ст. ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02  грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Згідно зі ст. ст. 271, 286, 289 ПКУ  визначення розміру податку та орендної плати здійснюється на підставі нормативної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства та даних державного земельного кадастру. З листом Держгеокадастру про індексацію нормативної грошової оцінки за 2021 рік можна ознайомитись за посиланням https://ternotg.org.ua/archives/category/napryamki-diyalnosti/ekonomika-pidrozdili-radi/groshova-ocinka-zemel-ekonomika-pidrozdili-radi.

Ставки земельного податку землю на 2022 рік встановлені рішенням Тернівської сільської ради від 22.06.2021 № 14-7/VIІІ Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на 2022 рік, з яким можна ознайомитись перейшовши за посиланням: 14-7ПРО-ВСТАНОВЛЕННЯ-СТАВОК-ТА-ПIЛЬГ-ЗI

Розміри орендної плати на 2022 рік встановлені рішенням Тернівської сільської ради від 22.06.2021 № 14-6/VIII Про встановлення ставок орендної плати за землю на 2022 рік, з яким можна ознайомитись перейшовши за посиланням: 14-6ПРО-ВСТАНОВЛЕННЯ-СТАВОК.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 1 січня і подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ та у терміни передбачені п. 286.1 ст. 286. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності, як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

У 2021 році Тернівською сільською радою виготовлена та затверджена рішенням ради від 14.07.2021 № 15 – 13 / VІІІ “Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель села Попівка та селища Червоне”, яке набрало чинності з 01.01.2022 року.

Відповідно до частини 3 ст. 23 ЗУ «Про оцінку земель» витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку видається органами, що здійснюють ведення Державного земельного кадастру (Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області). Замовити витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку можна як електронними засобами порталів ДіЯ чи Публічна кадастрова карта України, так і у Центрі надання адміністративних послуг Тернівської громади за адресою: с. Тернівка, вул. Центральна, 35.

Звертаємо увагу, що при подачі вищезгаданих податкових декларацій, розрахунок земельного податку необхідно здійснювати на підставі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, виданих після 1 січня 2022 року.

Відділ містобудування