Про заборону спалювання сухої трави та сміття!

Нагадуємо про заборону спалювання сухої трави та сміття!!!

 

Спалювання листя, сухої рослинності, окрім того, що шкодить здоров’ю людей та екологічному стану довкілля, є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, яке тягне за собою накладення адміністративних штрафів, або кримінальну відповідальність.

17 березня 2021 року набрав чинності новий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)» № 556-ІХ від 13 квітня 2020 року, яким посилено відповідальність за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77-1 КУпАП.

Варто наголосити, що  відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн. і на посадових осіб  від 15300 до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду на громадян від 6120 до 12240 грн. а на посадових осіб  від 21420 до 30600 грн.

Відповідно до статті 77  Кодексу, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 грн. і на посадових осіб від 4590 до 15300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 4590 до 15300 грн., а на посадових осіб від 10710 до 30600 грн.

Згідно із статтею 152  Кодексу, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до1700 грн.

Разом з тим, спалювання сухої рослинності у військовий час може прирівнюватись до диверсійної роботи, оскільки ці дії можуть розглядатись, як обмеження видимості для Збройних сил України та територіальної оборони, а також подання сигналів для армії агресора.

 

Закликаємо усіх повідомити сусідів, близьких, знайомих про можливі страшні наслідки пожежі.

 

Якщо стали свідками підпалів, повідомляйте поліцію чи місцеву владу.

Не мовчіть, не покривайте злочинців!