Оподаткування доходу від продажу автомобіля

Дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року:

– одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб;

– другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

– третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу, оподатковується за ставкою 18% із можливістю врахування витрат на вартість такого об’єкта, за умови декларування витрат у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Крім того, дохід від продажу протягом звітного (податкового) року другого та наступних продажів легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Нагадаємо, що дохід від продажу легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) визначається:

– виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу,

– або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

За підсумками звітного року, у якому було отримано дохід, платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у всіх випадках, крім тих, коли доходи були отримані  від податкових агентів або від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно розділу IV ПКУ (п. 179.2 ст. 179 ПКУ).

Декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним.