Що є базою оподаткування акцизним податком з реалізації СГ роздрібної торгівлі алкогольних напоїв (тютюнових виробів), якщо такий СГ допустив помилку при проведенні операції через реєстратор розрахункових операцій?

Підпунктом 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, зокрема, що реалізація суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж:

– пива,

– алкогольних напоїв,

– тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах,

безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 265),

для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, товару,

а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок,

– дата надходження оплати за проданий товар.

Таким чином, базою оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв (тютюнових виробів) є вартість таких підакцизних товарів (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) без урахування помилково проведених через РРО сум розрахунку.