Роз’яснення платникам щодо одноразового декларування активів та інші новації податкового законодавства

На нещодавній зустрічі начальник Смілянської ДПІ Наталія Ведмедь розповіла платнику про одноразове декларування активів та застосування РРО чи ПРРО фізичними особами -підприємцями. Зокрема зазначила, що для легалізації неоподаткованих активів тепер громадяни мають ще більше часу, адже податкову амністію продовжено до 1 березня 2023 року. За її словами скористатися одноразовим декларуванням можуть лише резиденти України, а декларуванню підлягають грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, предмети мистецтва та антикваріату, ювелірні вироби, цінні папери та інші активи, які знаходяться як на території України, так і за її межами. Однак, зауважила, не підлягають декларуванню, активи, які розташовані на території країни-агресора.

Задекларовані активи, зазначила Наталія Ведмедь, підлягають оподаткуванню за такими ставками: для об’єктів, які знаходяться на території України – 5%, а для зарубіжних активів – 9 %.

Крім того керівник ДПІ наголосила на важливості дотримання платниками податків чинного податкового законодавства, в тому числі у сфері застосування РРО та програмного РРО та своєчасної сплати податків, зборів та платежів до бюджетів.