Особливості заповнення акцизної накладної при реалізації палива

Які особливості заповнення акцизної накладної при реалізації (заправленні повітряних суден) бензинів авіаційних та палива для реактивних двигунів платником акцизного податку – СГ, який здійснює авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування?

Відповідно до п.п. «л» п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), одним із обов’язкових реквізитів акцизної накладної є, зокрема, ознака щодо реалізації пального на умовах, визначених п. 229.8 ст. 229 ПКУ, із зазначенням реквізитів податкового векселя, суб’єктів господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування (далі – суб’єкти авіапаливозабезпечення).

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 (далі – Порядок № 729).

При складанні акцизної накладної на операції із заправлення повітряних суден суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України на здійснення наземного обслуговування, виданим уповноваженим органом з питань цивільної авіації, бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, яке оподатковується на умовах, встановлених п. 229.8 ст. 229 ПКУ у верхній лівій частині акцизної накладної зазначаються:
– у полі «Умови оподаткування» – ознака щодо умов оподаткування пального «3» (ввезені на митну територію України або вироблені в Україні бензини авіаційні або паливо для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених п. 229.8 ст. 229 ПКУ, з оформленням податкового векселя за ставкою акцизного податку, визначеною п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 розд. VI ПКУ, без застосування підвищувального коефіцієнта 10);

– у полі «Напрям використання» – напрям «8» (заправлення повітряних суден суб’єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України);

– у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» – один з кодів: або «3» (у разі переходу права власності до суб’єкта господарювання – неплатника, або «6» (у разі переходу права власності до нерезидента), або «7» (у разі переходу права власності до платника).

В загальній частині акцизної накладної обов’язково заповнюється графа «Державний і реєстраційний знак повітряних суден».

В акцизних накладних, складених на операції з ввезеними на митну територію України або виробленими в Україні бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених п. 229.8 ст. 229 ПКУ зазначаються серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів. Реквізити податкового векселя зазначаються в акцизних накладних, складених на операції з реалізації такого пального по всьому ланцюгу постачання, до підтвердження цільового використання пального і погашення податкового векселя у встановлені строки.

Під час заправлення суб’єктами авіапаливозабезпечення повітряних суден бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, що оподатковуються на умовах, встановлених п. 229.8 ст. 229 ПКУ, за ставкою акцизного податку, визначеною п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, без застосування підвищувального коефіцієнта 10, акцизні накладні на такі операції завжди складають такі суб’єкти господарювання незалежно від того, кому належить таке пальне.

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.