Тест на виявлення конфлікту інтересів

Поняття «конфлікт інтересів» є однією з найпопулярніших тем, щодо якої державні службовці звертаються за роз’ясненнями антикорупційного законодавства до уповноважених підрозділів. Розуміння того, що таке конфлікт інтересів, його природа та складові, є надзвичайно важливим, адже конфлікт інтересів лежить в основі всіх корупційних злочинів та більшості корупційних правопорушень.

У державних службовців можуть виникати сумніви щодо наявності чи відсутності у них конфлікту інтересів під час здійснення своїх посадових обов’язків. Ці ж питання часто виникають і у громадян щодо державних службовців.

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) прагне, аби вимоги законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів були зрозумілими для посадовців та всіх громадян, що допоможе зменшити кількість корупційних правопорушень.

Тому НАЗК розробило новий сервіс: тест для визначення наявності/відсутності конфлікту інтересів.

Інтерактивний тест допоможе державним службовцям оперативно розібратися у багатьох типових проблемних ситуаціях та вчасно ідентифікувати конфлікт інтересів.

Тест не дасть відповіді на всі питання, але стане орієнтиром для посадовців, як визначити у себе наявність конфлікту інтересів.

Під час проходження тесту можна скористатися примітками, у яких наведено пояснення термінів, а також переглянути приклади.

Якщо тест покаже, що конфлікт інтересів наявний – наведено алгоритм дій, які необхідно зробити, щоб не допустити корупційного правопорушення.

Тест розміщений на офіційному вебсайті НАЗК та доступний за посиланням.

Більше про конфлікт інтересів можна дізнатися безпосередньо у працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС або у відповідному розділі Бази знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/konflikt-interesiv/.