Формування податкового кредиту за первинними документами від платника, що не може виконувати податкові зобов’язання

Відповідно до п.п. 69.1 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що у випадку відсутності у платника податку можливості своєчасно здійснити реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі-ПН/РК) за операціями з постачання товарів/послуг, здійснених в період, починаючи з лютого 2022 року, така реєстрація має бути здійснена протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості, або протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україна.

Відповідно до п.п. 69.9 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім, зокрема дотримання строків реєстрації ПН, РК до них в ЄРПН, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п.46.2 розділу ІІ ПКУ, сплати податків та зборів платниками податків.

Отже, платник податку не має права на формування податкового кредиту за звітні періоди з червня 2022 року і до закінчення дії воєнного стану за первинними документами, отриманих від особи, у якої відсутня можливість  виконувати податкові обов’язки.