Чи підлягає коригуванню фінансовий результат до оподаткування на підставі п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ у разі надання благодійної допомоги шляхом перерахування коштів до ініціативи Президента України В.Зеленського UNITED 24 на підтримку України?

На офіційному вебсайті фандрейзингової платформи UNITED 24 (https://u24.gov.ua) повідомлено, що UNITED 24 – ініціатива Президента України Володимира Зеленського. Завдання фандрейзингової платформи – стати головним вікном для пожертв на підтримку України. Кошти надходять на рахунки Національного банку України та направляються профільними міністерствами на головні потреби за трьома напрямами: оборона та розмінування, медична допомога, відбудова України.

Отже, різниці, визначені п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, у платника податку не виникають за операціями з добровільного перерахування сум коштів в період воєнного стану на користь профільних міністерств України шляхом перерахування сум коштів на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для збору коштів, зокрема при підтриманні ініціативи Президента України Володимира Зеленського UNITED 24.