Присвоєння кадастрового номеру земельні ділянці

Кадастровий номер земельної ділянки —індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її  державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

7 грудня провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу безоплатної правової допомоги Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Сокол спільно з головним юристом відділу безоплатної правової допомоги Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлією Дякун провели лекцію для жителів села Мала Смілянка на тему: «Присвоєння кадастрового номеру земельні ділянці».

Фахівці роз’яснили, що для чого потрібен кадастровий номер:

Присвоєння кадастрового номера — обов’язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин, що здійснюється шляхом державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї кадастровий номер не змінюється.

У разі поділу чи об’єднання земельній ділянці/земельним ділянкам  присвоюється нові кадастрові номери.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Тому отримання кадастрового номера земельної ділянки, яка вже належить особі на підставі державного акту про право власності на землю, але в якому відсутній кадастровий номер — є необхідною умовою для реєстрації самого права власності на земельну ділянку.

Як отримати кадастровий номер:

Для присвоєння кадастрового номера необхідно звернутися в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) і передати на розгляд пакет документів:

– заяву (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки встановленої форми;

– оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;

– документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.

Документи надаються заявником особисто, уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення, а в разі подання заяви в електронній формі — надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку.

Важливо! Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Строки розгляду питання:

Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом 14 днів з дня реєстрації заяви здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову.

На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Вартість:

На сайтах землевпорядних організацій, що займаються земельними питаннями, заявлена різна вартість з виготовлення технічної документації на земельну ділянку. На формування вартості впливають: місце розташування ділянки (місто, район, населений пункт); розміри ділянки; наявність документації на землю.

Наприкінці заходу спільно з начальником служби у справах дітей Тернівської сільської ради Володимиром Вороною та старостою Малосмілянського старостинського округу Віктором Шапталенко обговорили питання надання безоплатної правової допомоги дітям.

«Що робити, коли порушуються права дітей, як дитині захистити себе в таких випадках? Відповіді на ці та інші питання ми даємо дітям на численних правопросвітницьких заходах, які організовуємо за підтримки наших партнерів. Діти мають знати, що система БПД захищатиме їхні права та сприятиме їх відновленню у разі порушення», – відзначила провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою Смілянскього МЦ з надання БВПД.

Фахівчиня підкреслила, що вони роз’яснюють дітям, що ті можуть не лише проконсультуватися безпосередньо в бюро правової допомоги, завітавши до нього з батьками (опікунами, піклувальниками), а й самостійно зателефонувати на гарячу лінію системи БПД за номером 0 800 213 103 або звернутися до юристів по правову консультацію через соціальні мережі та мобільні застосунки.