Який розмір ставки встановлений за посвідчення договорів операцій відчуження житла та іншого нерухомого майна, які перебувають у власності ЮО?

Відповідно до частини шостої ст. 55 Закону України від 02 вересня 1993 року № 3425-XII «Про нотаріат» із змінами та доповненнями посвідчення договорів про відчуження, іпотеку житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості здійснюється за місцезнаходженням такого майна або за місцезнаходженням юридичної особи, або за зареєстрованим місцем проживання фізичної особи – сторони відповідного договору.

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» із змінами та доповненнями (далі – Декрет).

Платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами (ст. 1 Декрет).

За посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об’єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, сплачується державне мито у розмірі 1 відс. суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (п.п. «а» п. 3 ст. 3 Декрету).
Згідно з п. 11 глави 1 розд. V Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.07.2012 № 811 із змінами і доповненнями за посвідчення інших договорів, що підлягають оцінці, не зазначених, зокрема, в п.п. «а» п. 3 ст. 3 Декрету, державне мито справляється за ставкою, визначеною п.п. «д» п. 3 ст. 3 Декрету.
Враховуючи зазначене вище, за посвідчення договорів операцій відчуження житла та іншого нерухомого майна, які перебувають у власності юридичних осіб, державне мито справляється відповідно до п.п. «д» п. 3 ст. 3 Декрету в розмірі 1 відс. від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.