Проведений аналіз стану виробничого травматизму та профзахворюваності в Смілянській та Кам’янській громадах за 11 місяців 2022 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року показує, що на підприємствах, в установах та організаціях громад рівень виробничого травматизму зменшується.
Так за 11 місяців 2022 року до відділення надійшло 96 повідомлень про нещасні випадки на виробництві у т.ч. 1 повідомлення про нещасний випадок з смертельним наслідком (смерть на виробництві) і 2 повідомлення про групові нещасні випадки.
Відділенням забезпечена 100% участь страхового експерта у розслідуванні нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
За результатами розслідувань взято на облік 35 нещасних випадки, де постраждало 36 працівників. В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року кількість нещасних випадків зменшилась з 149 до 35, кількість травмованих залишається на рівні 36 осіб, за рахунок групового нещасного випадку, де постраждало 2 особи. Основними причинами нещасного випадку, як і у попередніх роках, є організаційні, які складають 100% (2). Аналіз причин нещасних випадків показує, що основною причиною виробничого травматизму продовжує залишатися людський фактор. В першу чергу це недоліки та упущення в організації охорони праці на підприємстві з боку роботодавця та нехтування працюючими особистою безпекою.
Відповідно до ст. 50 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування», «Положення про службу страхових експертів з охорони праці, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань», затвердженого постановою правління ФССНВ 20.12.2011 року №63, відділенням проводяться відповідні профілактичні заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці, так за 11 місяців 2022 року: – надано 102 консультації роботодавцям щодо створення ними безпечних та нешкідливих умов праці, під час надання консультацій розповсюджено 240 нормативно-правових актів з охорони праці та іншої спеціальної літератури; – прийнято участь у опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 20 підприємствах; – на 4 підприємствах страховий експерт відділення приймала участь у розробленні нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві; – проведено 5 семінарів, нарад з проблемних питань охорони праці, проведено Відділенням Фонду постійно проводиться цілеспрямована робота з виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у сфері профілактики виробничого травматизму. Ця робота проводиться у тісній співпраці з місцевими органами влади, профспілками, роботодавцями, управлінням Держпраці у Черкаській області.
Страховий експерт з охорони праці Т.І.Петренко