Відновлено перевірки платників податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів

Відповідно до Закону України від 12 травня 2022 року №2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (набув чинності з 27.05.2022) п.п. 69.2. п.62 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, відновлено проведення документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

У зв’язку з цим, Головним управлінням ДПС у Черкаській області за 11 місяців 2022 року проведено 21 перевірку платників податків з питання дотримання валютного законодавства. За результатами проведених перевірок донараховано 29, 6 млн грн, узгоджено 1, 4 млн грн, надійшло до бюджету 1, 3 млн гривень. В стадії узгодження знаходиться 28, 3 млн грн, з яких донарахування знаходяться в стадії апеляційного оскарження на суму 24, 9 млн грн, в стадії судового оскарження – 0,08 млн грн, термін сплати не настав – 0,7 млн грн, термін винесення ППР не настав – 2, 5 млн гривень.

Робота по проведенню перевірок платників податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів продовжується.