Здійснення контролю за платниками податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів

Відповідно до Закону України від 12 травня 2022 року №2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (набув чинності з 27.05.2022) п.п. 69.2. п.62 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, здійснюється проведення документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

Головним управлінням ДПС у Черкаській області за 2022 рік проведено 26 перевірок платників податків з питання дотримання валютного законодавства, відпрацьовано 71 інформацію НБУ про порушення строків розрахунків по операціям з експорту та імпорту товарів. За результатами проведених перевірок донараховано 30,7 млн грн, узгоджено 21,1 млн грн, надійшло до бюджету 2,9 млн гривень. В стадії узгодження знаходиться 9,7 млн грн, з яких донарахування знаходяться в стадії апеляційного оскарження на суму майже 5,6 млн грн, в стадії судового оскарження – 0,6 млн грн, податкове повідомлення – рішення направлене, але не вручене – 3,4 млн гривень.

Робота по проведенню перевірок платників податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів продовжується.