Деклараційна кампанія в Смілянській ДПІ

Днями в Смілянській ДПІ відбулася зустріч з платниками податків щодо декларування доходів, отриманими громадянами у 2022 році та інших актуальних питань податкового законодавства.

Начальник Смілянської ДПІ Наталія Ведмедь розповіла щодо обов’язку громадян декларування доходів та сплати податків і зборів з отриманих доходів – це особистий внесок кожного українця у розвиток нашої держави, її фінансової безпеки та обороноздатності. Також розповіла про цьогорічну кампанію декларування доходів громадян, які доходи підлягають обов’язковому декларуванню, яка ставка застосовується при оподаткуванні доходів, які терміни подання декларації та право громадян на податкову знижку.

Звернула увагу, що з 1 січня 2023 року діє нова форма податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 №143 «Про внесення змін до форми  податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» та повідомила, що  декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді через Електронний кабінет у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи».

Також, до відома присутніх було доведено, що в цьому році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання за минулий рік за свої  земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Зокрема, хто має сплачувати, з яких земельних ділянок МПЗ не сплачується, як розраховується мінімальне податкове зобов’язання і т.д.