Здійснення контролю за платниками податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів

Відповідно до Закону України від 12 травня 2022 року №2260-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (набув чинності з 27.05.2022) п.п. 69.2. п.62 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, здійснюється проведення документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

У зв’язку з цим, Головним управлінням ДПС у Черкаській області за січень-лютий 2023 року проведено 15 перевірок платників податків з питання дотримання валютного законодавства, під час яких відпрацьовано 17 інформацій НБУ про порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів. За результатами проведених перевірок донараховано 2 405,3 тис.грн., з яких узгоджено 198,8 тис.грн., надійшло до бюджету 148,6 тис.грн. В стадії узгодження знаходяться донарахування на суму 2 206,5 тис.грн.

Робота по проведенню перевірок платників податків, які порушують граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів продовжується.