Співпраця податківців з територіальними громадами

Заступник начальника Смілянської ДПІ ГУ ДПС у Черкаській області Світлана Грошева днями провела чергову зустріч з громадянами, під час якої розповіла про електронний сервіс ДПС – електронний кабінет платника та деклараційну кампанію 2023.

Посадовець зазначила, що через приватну частину електронного кабінету громадяни можуть подати декларацію про доходи та майновий стан, отримати довідку про доходи, переглянути розрахунки з бюджетом та отримати повідомлення-рішення про сплату майнових податків.

Світлана Грошева детально розповіла в яких випадках громадяни зобов’язані подавати декларацію про майновий стан і доходи, які доходи необхідно задекларувати як заповнити декларацію та надала практичну допомогу по заповненню декларацій. За її словами фізичні особи повинні подати декларацію, якщо вони отримували доходи від особи, яка не є податковим агентом, іноземні доходи, доходів від податкових агентів, які не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування, тощо. При цьому наголосила, що таку декларацію необхідно подати до 1 травня поточного року.

Також податківець розповіла про право громадян на податкову знижку, які у 2022 році сплачували за навчання, за оренду житла чи будівництво житла, тощо, а подати таку декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2023 року.