Тернівська сільська рада повідомляє про оприлюднення на офіційному сайті громади рішень прийнятих на 37 сесії сільської ради щодо затвердження нормативних грошових оцінок населених пунктів,

Відповідно до вимог п. 271.2 ст. 271 Податкового кодексу України, Тернівська сільська рада повідомляє про оприлюднення на офіційному сайті громади рішень прийнятих на 37 сесії сільської ради щодо затвердження нормативних грошових оцінок населених пунктів, а саме:

  • від 22.06.2023 № 37-9/VIII “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с. Тернівка, с. Сердюківка“;
  • від 22.06.2023 № 37-10/VIII “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с. Пастирське та с-ща Богунове”.

Також на 36 сесії ради від 23.05.2023 прийнято рішення № 36-24/ VIII  “Про затвердження нормативної грошової оцінки населених пунктів с. Миколаївка, с. Мала Смілянка, с-ща Холоднянське“.

Зазначені нормативні грошові оцінки вводяться в дію з 01.01.2024 року.

Таким чином, з 01.01.2024 року на території всіх населених пунктів Тернівської громади (з урахуванням рішення від 14.07.2021 № 15-13/VIII “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель населених пунктів с. Попівка, с-ща Червоне“, введеної в дію з 01.01.2022 року) діятимуть нормативні грошові оцінки розраховані за останніми методиками, в основу яких закладено нормативи капіталізованого рентного доходу з одиниці площі земель для кожного призначення із застосуванням відповідних коефіцієнтів, які враховують:

розташування громади в межах зони впливу великих міст (м. Черкаси);

курортно рекреаційне значення населених пунктів;

розташування громади в межах зон радіаційного забруднення;

зональні фактори місцеположення земельної ділянки

цільове призначення ділянки

особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням;

щорічну індексацію нормативної грошової оцінки.

Видача витягів про нормативну грошову оцінку зацікавленим особам забезпечується безоплатно електронними сервісами Держгеокадастру, в розділі Відомості з Державного земельного кадастру (за умови наявності актуального цифрового підпису) на сторінці за посиланням https://e.land.gov.ua/services або через Центри надання адміністративних послуг.

Відділ містобудування

рішення-про-затвердження-НГО-разом.pdf