Про проведення сільськогосподарських, землерийних, ремонтно-будівельних робіт в охоронних зонах об’єктів системи газопостачання, які знаходяться на полях, господарських дворах підприємств

З метою дотримання заходів, які б унеможливлювали пошкодження газопроводів і споруд на них під час проведення сільськогосподарських робіт по обробленню земельних ділянок сільськогосподарською технікою та дотримання пункту 6 глави 4 розділу III Кодексу газорозподільних систем, нагадуємо:

 1. До початку будь-яких будівельних чи земляних робіт, на відстані менше ніж 15м від газопроводів, власники підприємств, що їх виконують, повинні надати в Смілянське відділення АТ «Черкасигаз» проект виконання робіт та отримати письмовий дозвіл.
 2. Проведення будівельних чи земляних робіт на відстані менше, ніж 2м від осі газопроводу дозволяється виконувати лише в присутності представника Смілянського відділення АТ «Черкасигаз».
 3. Перед початком виконання земляних робіт (за день) повідомити телефонограмою представника Смілянського відділення АТ «Черкасигаз» за тел. 2-09-99.
 4. До початку робіт поблизу підземного газопроводу організація, що виконує земляні роботи, повинна визначити фактичне місцезнаходження його шляхом відкриття шурфів вручну. При механізованому відкритті шурфів, останній шар грунту над газопроводом товщиною не менше 300мм повинен вилучатися вручну з додержанням запобіжних заходів, що до ушкодження газопроводу. Розробка грунту механізмами над газопроводом і підкоп під газопроводом не дозволяється.
 5. Ударні механізми для розпушування грунту можуть застосовуватися на відстані не ближче ніж 3м від підземного газопроводу, а механізми, здатні відхилятися від осі (куля, клин-баба тощо) – на відстані не ближче, ніж 5м. Забивання паль (шпунтів) дозволяється проводити на відстані не ближче, ніж 30 м від газопроводу.
 6. Не допускається пошкодження газопроводу та споруд на них.
 7. Не допускається пошкодження газопроводу та обвалу грунту в траншеях, для чого влаштовують кріплення відкритого газопроводу на опорах через кожні 2м та кріплення стін траншеї.
 8. Виконувати засипку газопроводу піском з трамбуванням пазух та замиванням водою.
 9. При перетині та паралельному прокладанні поблизу підземного газопроводу інших інженерних комунікацій дотримуватися вимог діючих нормативних документів.
 10. У межах охоронних зон забороняється: будівництво будь-яких будівель, звалювання грунту, а також рух механізмів та автотранспорту на газопроводах, складування матеріалів та обладнання, в тому числі для тимчасового зберігання, вздовж траси підземного газопроводу в межах 2 метрів по обидва боки від осі.
 11. В разі випадкового пошкодження газопроводу або виявлення витоку газу в процесі проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт слід негайно припинити роботи, виключити механізми, вивести людей із котловану, огородити місце аварії, не користуватися вогнем, викликати аварійну бригаду АДС Смілянського відділення АТ «Черкасигаз» за тел. 104 або 2-09-99.
 12. Порушники Правил безпеки систем газопостачання та Кодексу газорозподільних систем, а також особи, винні у пошкодженні підземних газопроводів, несуть як матеріальну, так і кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.