Відповідальність за порушення ЗУ 3219: встановлено зменшений розмір штрафних санкцій

Розмір штрафних санкцій у межах закону про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг – зменшений. Про це зазначив начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Черкаській області Ярослав Двірник.

Він сказав, що з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання реєстраторів розрахункових операцій. А також повідомив розміри штрафів, які застосовуватимуться до ФОПів, що є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, які здійснюють діяльність з продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів) або надають послуги:

– вчинене вперше порушення становитиме 25% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг);

– за кожне наступне вчинене порушення – 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг).

Ярослав Двірник додав, що Закон №3219 звільнив від відповідальності суб’єктів господарювання, які порушили вимоги закону №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у період із 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року. Однак – крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу:

– підакцизних товарів;

– здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти;

– діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.