житлові програми ВПО

переглянути таблицю житловий фонд соціального призначення

переглянути таблицю житловий фонд

Правова основа забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

Постанова Кабінету Міністрів України № 451 від 28.04.2021 «Питання надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW)»:

кредитування терміном до 30 років;

6 відсотків від вартості житла особистий нормативний внесок;

об’єкт кредитування квартири в багатоквартирних будинках та індивідуальні житлові будинки введені в експлуатацію не більше 50 років на момент кредитування;

розмір кредиту в межах нормативних розрахунків визначених умовами Програми кредитування.

На території Черкаської області, для участі в Програмі кредитування, на черзі перебуває 524 сім’ї ВПО. Забезпечено – 9 сімей ВПО.

 

Постанова Кабінету Міністрів України № 980 від 27.11.2019 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла»:

кредитування терміном до 20 років;

6 відсотків від вартості житла особистий нормативний внесок;

об’єкт кредитування квартири в багатоквартирних будинках та індивідуальні житлові будинки введені в експлуатацію не більше ніж 35 років тому чи реконструйовано не більше ніж 25 років тому на момент кредитування;

розмір кредиту в межах нормативних розрахунків визначених умовами Програми кредитування.

На території Черкаської області, для участі в Програмі кредитування, на черзі перебуває 146 сім’ї ВПО. Забезпечено -3 сім’ї ВПО.

 

Постанова Кабінету Міністрів України № 819 від 10.10.2018 «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом»:

надається 50 відсотків державної підтримки для будівництва і придбання житла в межах нормативної вартості житла;

одержувачі державної підтримки самостійно обирають об’єкти, на будівництво яких можуть спрямовуватися кошти державної підтримки, а також новозбудовані об’єкти.

На території Черкаської області, для участі в Програмі кредитування, на черзі перебуває 213 сімей ВПО. Забезпечено – 38 сімей ВПО.

 

Постанова Кабінету Міністрів України № 488 від 11.05.2011 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для збільшення статутного капіталу Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»:

кредитування терміном до 20 років;

6 відсотків від вартості житла особистий нормативний внесок;

об’єкт кредитування квартири в багатоквартирних будинках та індивідуальні житлові будинки введені в експлуатацію не більше ніж 50 років тому чи реконструйовано не більше ніж 35 років тому на момент кредитування;

розмір кредиту в межах нормативних розрахунків визначених умовами Програми кредитування.

На території Черкаської області, для участі в Програмі кредитування, на черзі перебуває 7 сімей ВПО. Забезпечена 1 сім’я ВПО.

 

Основною умовою отримання кредитів – це відсутність житла на підконтрольній території, офіційний дохід за 6 місяців достатній для визначення платоспроможності, наявність довідки ВПО.

За детальною інформацією необхідно звертатися в відділення Держмолодьжитло «Черкаське регіональне управління» за адресою: м. Черкаси, вул. Максима Залізняка, 10. Телефон для консультацій (0472) 520425, Підгорний Роман Іванович.

 

Регіональні Програми забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб:

 

Черкаською міською радою у 2022 році прийнята „Програма надання підтримки внутрішньо переміщеним та/або евакуйованим особам у м. Черкаси
у зв’язку із введенням воєнного стану на 2022 – 2024 роки“ (далі – Програма), затверджена рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.09.2022 № 750 зі змінами, внесеними рішенням Черкаської міської ради від 02.03.2023 № 38‒34.

У рамках реалізації зазначеної Програми проведено капітальний ремонт чотириповерхової будівлі комунальної форми власності колишньої дитячої поліклініки за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 148 та створено тимчасовий притулок для осіб та сімей з дітьми, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку, розрахований на розміщення до 350 осіб одночасно.

Також розроблені проекти та передбачені кошти на 2024 рік щодо перебудови 2-х приміщень колишніх дитячих садочків (по вул. Чорновола та по просп. Перемоги) під місця тимчасового проживання для забезпечення тимчасовим житлом ВПО.

Рішенням Уманської міської ради від 22.10.2020 року №2.1-84/7 затверджена „Програма розвитку житлового фонду соціального призначення „Соціальне житло“ в місті Умані на 2020-2025 роки“. Програма спрямована на забезпечення конституційного права соціально незахищених верств населення громади
на отримання житла. Одним із завдань та заходів щодо виконання програми – забезпечити будівництво соціального житла на умовах співфінансування
із державного, місцевого бюджетів та інших джерел.

„Програма розвитку соціального та доступного житла на території Балаклеївської сільської ради Черкаського району на 2023 – 2028 роки“.

Рішенням виконавчого комітету Бужанської сільської ради від 21.06.2023 № 109 затверджена „Програма формування житлового фонду соціального призначення та придбання об’єктів нерухомого майна на території Бужанської територіальної громади“.

„Цільова програма забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб Бужанської ТГ на 2023 – 2025 роки“, затверджена рішенням Бужанської сільської ради від 10.07.2023 № 27-07/VIII;

„Програма повного та часткового забезпечення службовим та іншим житлом спеціалістів дефіцитних професій у Золотоніській територіальній громаді
на 2022-2025 роки“;

У Шрамківській територіальній громаді діє „Цільова програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2023-2025 роки“.

У м. Канів діє міська цільова програма „Будівництво багатоповерхового житлового фонду та об’єктів соціальної сфери для внутрішньо переміщених осіб на 2020 ‒ 2027 роки“, затверджена рішенням Канівської міської ради від 22.10.2020 № 21‒22.