ЯКІ ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ НАДАЮТЬСЯ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОСТРОКОВОЇ ПЕНСІЇ МАТЕРІ В 50 РОКІВ, ЯКЩО ІНВАЛІДНІСТЬ ДИТИНИ БУЛА З НАРОДЖЕННЯ, АЛЕ ПІДТВЕРДИЛИ ЇЇ ПІСЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ШЕСТИРІЧНОГО ВІКУ?

Відповідно до статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” право на призначення дострокової пенсії за віком мають, зокрема, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, – після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.

Визнання особи з інвалідністю з дитинства або дитиною з інвалідністю до шестирічного віку засвідчується випискою з акта огляду медико-соціальної експертної комісії, медичним висновком закладів охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

У разі якщо дитина визнана дитиною з інвалідністю після досягнення шестирічного віку надається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною з інвалідністю до досягнення шестирічного віку (висновок про час настання інвалідності).

 

 Відділ обслуговування громадян № 7

(сервісний центр)

Головного управління Пенсійного фонду

України в Черкаській області

Залишити відповідь