Київ, Україна – Нове всеукраїнське опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) показало, що абсолютна більшість українців вірить у те, що Україна переможе Росію у війні, і оптимістично бачать майбутнє країни. Високою залишається і підтримка вступу України до Європейського Союзу (ЄС) та НАТО.
Українці переважно оптимістично бачать майбутнє. Коли їх запитали, чи переможе Україна переможе у війні з Росією, 88% відповіли “так”. Крім того, 80% вважають, що майбутнє їх країни виглядає “скоріше обнадійливим”.
“Незважаючи на більше ніж два роки безперервних атак з боку Росії, українці продовжують вірити, що вони вийдуть переможцями з війни, – сказав Стівен Нікс, старший директор IRI у Євразії. – Наші опитування постійно показують, що Путін не може надламати сильний дух українського народу”.
Опитування також показує, що Україна прагне зближення із Заходом. 77% українців підтримали б приєднання до ЄС у противагу з митним союзом з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Так само 77% заявили, що голосували б за приєднання України до НАТО, якби референдум проводили сьогодні.
“Наші дані чітко показують, що українці вважають ближчі стосунки із Заходом кращим шансом на досягнення стійкого миру і процвітання”, – сказав Нікс.
Повні результати опитування тут.
Опитування було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI) по всій Україні (крім окупованих територій Криму та Донбасу) 17-21 лютого 2024 року. Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviewing (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано n= 2000 жителів України віком 18 років і старше. Отримані дані опитування зважено за регіональними (область проживання та тип населеного пункту) та віковими показниками з використанням даних Державної служби статистики України станом на 1 січня 2022 року. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує ±3,5 відсоткових пункти для повної вибірки. Коефіцієнт досяжності респондентів – 14%.
Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).