П О В І Д О М Л Е Н Н Я про оприлюднення ЗАЯВИ ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ (СЕО) проекту детального плану території  вздовж частини  вул.  Валентина  Отамановського  в селищі Холоднянське

П О В І Д О М Л Е Н Н Я

Виконавчий комітет Тернівської сільської ради повідомляє про оприлюднення 10.12.2024 року заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (СЕО) проєкту Детального плану території вздовж частини вул. Валентина Отамановського в селищі Холоднянське Тернівської територіальної громади Черкаського району Черкаської області.

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ

 СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ (СЕО) проекту детального плану території  вздовж частини  вул.  Валентина  Отамановського  в селищі Холоднянське Тернівської  територіальної  громади  Черкаського району Черкаської області.

 

Замовник: Виконавчий комітет Тернівської  сільської ради 

 

  1. Назва документа державного планування:

Детальний план території  вздовж частини  вул.  Валентина  Отамановського  в селищі Холоднянське Тернівської  територіальної  громади  Черкаського району Черкаської області.

 

  1. Основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Детальним планом території передбачається обґрунтування можливості проведення реконструкції існуючої автозаправної станції, згідно з намірами нового власника, під сучасний багатопаливний автозаправний комплекс – АЗК з будівництвом нової  операторської, навісу над паливороздавальними колонками, модернізацією технологічного обладнання, заміною чотирьох підземних ємностей рідкого моторного палива по 25 м3 кожна без зміни їх загальної ємності 100 м3, будівництвом підземного резервуару скрапленого газу СВГ ємністю 19,9 м3 з двома роздавальними колонками, окремої ПРК TIR з додатковим навісом, покращанням благоустрою території, виконанням заходів ІТЗ ЦЗ. Земельна ділянка, що розглядається проектом детального плану, площею 0,1981 га, кадастровий номер 7123784500:002:000:0004

В складі детального плану визначаються містобудівні умови та обмеження на проведення проектування зазначеної реконструкції.

Зв’язок з іншими документами державного планування:

1) Стратегія розвитку Тернівської сільської територіальної громади на період до 2027 року;

2) Стратегія розвитку Черкаської області на період 2021 – 2027 роки.

3) Основні засади (стратегія) державної екологічної політики України на період до 2030 року.

 

  1. Якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Умови для реалізації видів діяльності та об’єктів, які матимуть значний вплив на довкілля, визначаються детальним планом відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

 

  1. Інформація про ймовірні наслідки:

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.

В ході здійснення процедури СЕО будуть оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування для таких компонентів довкілля, як: ґрунти, атмосферне повітря, водні ресурси, стан фауни, флори, біорізноманіття, кліматичні фактори, а також для здоров’я населення.

б)           для територій з природоохоронним статусом: Об’єкти природно-заповідного фонду та їх охоронні зони в зоні впливу його – відсутні.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення. Будь які ймовірні транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення від ведення господарської діяльності на об’єкті –  відсутні.

 

  1. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено:

Розгляд виправданих альтернатив проектних рішень відбувається в процесі розробки документу державного планування.

Альтернатива 1:

«Нульовий сценарій» – опис, оцінка та прогнозування ситуації у випадку  не затвердження та не реалізації проєктних рішень детального плану території.

Альтернатива 2:

«Максимально сприятливий сценарій» – опис, оцінка та прогнозування  ситуації, а саме впливу проєктних рішень на стан компонентів навколишнього  середовища, забезпечення екологічної безпеки та гарантування здоров’я  громадян, у випадку успішної реалізації запропонованих заходів із  використанням інноваційних технологій на засадах сталого розвитку.

Альтернатива 3:

«Технічна альтернатива» – використання альтернативного обладнання;

Альтернатива 4:

«Територіальна альтернатива» – проєктування  на іншій земельній ділянці.

 

  1. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Для проведення СЕО буде використана наступна інформація: регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища в області; екологічний паспорт області; статистична інформація; інформація, що включена в інші акти законодавства, які мають відношення до проекту документу державного планування; дані моніторингу стану довкілля; експертні оцінки; інша доступна інформація. Під час проведення СЕО будуть застосовані такі аналітичні методи: порівняльний аналіз; аналіз тенденцій; SWOT-аналіз. Також будуть використані такі методи участі громадськості, як інформування, консультування, коментування, обговорення, тощо.

 

  1. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

 Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглянути заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків для довкілля, визначені законодавством.

 

  1. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Стратегічна екологічна оцінка буде виконана в обсягах, визначених статтею 11 п. 2, 3 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

 

  1. Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції та строки їх подання

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту подаються до:

Виконавчого комітету Тернівської сільської ради: 20733, Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Тернівка, вул. Центральна, буд. 35, тел. 380631691898, e-mail: ternotg@ukr.net,

tgternivka@gmail.com 

Строк подання зауважень і пропозицій до Заяви  визначений вимогами частини 5 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» і становить 10 днів з дня її оприлюднення.

  1. Повідомлення про оприлюднення Заяви про визначення обсягу СЕО:

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту містобудівної документації «Детальний план території вздовж частини вул. Валентина Отамановського в селищі Холоднянське Тернівської територіальної громади Черкаського району Черкаської області» внесена 10.12.2024 до Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки з метою одержання та врахування зауважень і пропозицій громадськості, оприлюднена в громадських місцях і на офіційному веб-сайті Тернівської сільської територіальної громади (доступна за посиланням https://ternotg.org.ua/archives/24993 ).

 

Залишити відповідь