Роботодавці Смілянщини отримують компенсацію за працевлаштування безробітних

Олександр Михайлюк – учасник бойових дій на сході України. Коли у 2017 році повернувся додому, до мирного життя, активно працював.  У минулому році звернувся до центру зайнятості за допомогою.

Антоніна Хоптинська – кар’єрна радниця Олександра Михайлюка: «Ми провели профілювання. Тобто визначили можливості працевлаштування чоловіка: особисті, професійні характеристики та мотивацію. Виявилося, що чоловік за фахом тракторист. Мав певний досвід роботи, але йому потрібно було освіжити свої навики. Він захотів пройти стажування у фермерському господарстві.»

Ольга Самарська – начальниця відділу активної підтримки безробітних, розповідає: «Грошова компенсація виплачується роботодавцям, щоб ті були зацікавлені брати на подібне стажування, а згодом – і на роботу, саме тих безробітних, які перебувають у нас на обліку. Наприклад, роботодавець Олександра Михайлюка уже почав отримувати кошти компенсації фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного соціального внеску. І отримуватиме ці кошти протягом року».

Сам Олександр Михайлюк каже: «Навчатися на тракториста я пішов ще після закінчення школи. Мені подобається ця робота, хоча з технікою всяк буває. Стажувався я всього три дні, швидко все згадав.»

Ольга Дар’єва – начальниця відділу взаємодії з роботодавцями, наводить аналітику: «У минулому році 37 роботодавців працевлаштували на нові робочі місця 60 безробітних. Всього у 2019 році 70 роботодавців Смілянщини отримали 751 000 грн. компенсації фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості