Оприлюднення проєкту рішення виконавчого комітету Тернівської сільської ради «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення ЖКП «Холоднянське»

Виконавчий комітет Тернівської сільської ради відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 р. № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», з метою одержання зауважень і пропозицій фізичних і юридичних осіб, їх об’єднань, повідомляє про оприлюднення проєкту рішення виконавчого комітету Бурштинської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».
Проєкт рішення розміщено на офіційному веб-сайті Тернівської сільської ради в мережі Інтернет – https://ternotg.org.ua.


Обгрунтовання необхідності встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
Одним із видів діяльності ЖКП «Холоднянське» є надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
Забезпечення населення селища Холоднянське питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання якої необхідне для збереження здоров’я та поліпшення умов проживання..
Діючі на сьогоднішній день тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не відшкодовують витрат виробництва, що обумовлює збитковість підприємства. Ріст витрат виробництва – мінімальної заробітної плати, особливо ріст цін на енергоносії та паливо-мастильні матеріали, прямо пропорційно збільшують вартість цих послуг. Враховуючи те, що вартість електроенергії є однією із основних складових собівартості водопостачання та водовідведення, енергозбереження є основною проблемою модернізації систем водопостачання та водовідведення. У зв’язку з відсутністю обігових коштів, підприємство не має змоги здійснювати ремонти та оновлення основних виробничих фондів та запроваджувати заходи з енергозбереження.
Розмір тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення повинен відповідати економічно обґрунтованим витратам на їх виробництво.
Тарифи, які встановлені рішенням виконавчого комітету Малосмілянської сільської ради від 26.06.2018 № 26 «Про затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення» не відшкодовують витрат ЖКП «Холоднянське», тому неможливо вирішити всі виробничі проблеми підприємства по забезпеченню споживачів селища Холоднянське питною водою.
Для врахування інтересів як споживачів так і підприємства – забезпечення надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в повному обсязі і відповідної якості та поліпшення фінансового стану підприємства – пропонується прийняти проєкт рішення виконавчого комітету Тернівської сільської ради «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення».
Проєкт тарифів пропонується наступний:

діючі тарифи проєкт
Централізоване водопостачання 22,44 37,70
Централізоване водовідведення 22,77 43,50
Прийняття проєкту рішення «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення» дасть можливість ЖКП «Холоднянське» відшкодувати витрати, пов’язані з виробництвом і наданням вказаних послуг.