Дітям потрібні сім’ї. Або шукаємо патронатних вихователів…


Ні для кого не секрет,що в нашій громаді є сім´ї в яких діти позбавленні батьківського тепла та любові. Є дорослі яких життя не навчило бути батьками. Та на щастя, з’явився шанс,як для дітей так і для дорослих ….
Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – сім’я патронатного вихователя.
Що таке сімейний патронат?
Сімейний патронат- це інноваційна професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя .
Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків(осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її.
Що забезпечує сімейний патронат?
Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.
Хто такі патронатні вихователі?
Патронатний вихователь-це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.
Вихователів професійно підтримують фахівці соціальної роботи та психологи, для роботи з дитиною залучаються необхідні спеціалісти.
Які сім’ї можуть виконувати функції патронатних вихователів?
• громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
• мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
• мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
• не мають судимості;
• стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
• одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
• зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
• пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї.
Залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1до 6 місяців.
У цей час соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено.
Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.
За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
• соціальну допомогу. На утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
• заробітну плату. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів на місяць.
• сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Тернівська Служба у справах дітей запрошує до співпраці усіх небайдужих мешканців Тернівської ОТГ до долі дітей, усіх, хто готовий приділити увагу чужому горю та допомогти слабшому.

Детальніше про патронат ви можете дізнатися, звернувшись за адресою: с.Тернівка, вул..Центральна,35. Служба у справах дітей, Світлана Анатоліївна.