Урок Справедливості: дітям про складне.

Боротьба за соціальну справедливість – доленосне завдання незалежної України. Саме тому прийняття Указу Президента України «Про День соціальної справедливості» та рішенням 62-ї сесія Генеральної Асамблеї ООН (19.11.2009) 20 лютого проголошено Всесвітнім днем соціальної справедливості,що сприятиме акцентуванню уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій на вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту, подолання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту і в цілому у соціальній справедливості для всіх громадян України.

Повага до фундаментальних прав особи, законів, держави, людей, які живуть у ній, з нічого не з’являється. Її виховують змалечку, вчать з дитячого садочку і школи, її пропагують, застосовуючи зрозумілі і яскраві образи героїв, з яких діти готові брати приклад і наслідувати у життєвих ситуаціях. Діти мають знати,що суд – це там де можна знайти і отримати допомогу.

Правосуддя – яке воно? Хто ті люди, які вирішують спори? Чи легко носити мантію судді? Відповіді на ці та багато інших питань разом з дітьми шукали педагоги навчальних закладів Тернівської ОТГ під час Уроків справедливості, які провели по всім навчальним закладам громади.

Малеча дізналася, наскільки важливим є вибір кожного з нас у справі захисту своїх прав.Перегляд мультфільму “Кінь проти Хом’яка” допоміг  задуматись, хто правий, на чийому боці правда, яким чином правду та справедливість доводити та чи легко визначити того, хто правий.

Цей мультфільм було створено ГО «Асоціація розвитку суддівського самоврядування України» в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» з метою ознайомлення дітей молодшого шкільного віку із роллю суду в суспільстві та ідеєю справедливості.

Заходи організовано  зусиллями педагогів Тернівської ОТГ та за ініціативи Служби у справах дітей Тернівської сільської ради .

Окрема подяка працівникам Смілянського міськрайсуду.