Прес-реліз про громадські роботи у Тернівській ОТГ(на прикладі Безносенко)

У ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ БЕЗРОБІТНИМ ПРОПОНУЮТЬ ЗАРОБИТИ НА ВЕСНЯНИХ ГРОМАДСЬКИХ РОБОТАХ

Наталя Безносенко чотири роки поспіль прибирає у рідному селі Попівка, що входить до складу Тернівської громади. Такий підробіток пропонують у центрі зайнятості: люди отримують допомогу з безробіття та ще оплату за наведення порядку у громадах.

Пані Наталя раніше працювала продавчинею. За допомогою у пошуку роботи звертається до центру зайнятості і завжди погоджується на участь у благоустрою рідного села.

Як прибирати під час карантину?

Жінка відповідає: «Робітники тримають дистанцію один від одного. Зараз я сама загрібаю, рубаю гіляки, роблю ремонтні роботи. Часом допомагають чоловік та онук. Одягаємо захисні маски та рукавички».

Щоб добре працювалося – потрібні роботящі напарники та пісня

«Якщо компанія до душі, то ми взялися – і зробили. Тоді і весело. Улюбленої пісні не маю. Що на розум прийде, те і мугикаю. Минулого року робили ремонт у Попівському будинку культури. Людмила Олександрівна – завклубом, організовувала пісенний репертуар та жарти. Ми з гарним настроєм там і мазали, і красили, і бетонували».

«За прибирання люди не дякують…

… поставили ящики для сміття, але ж кидають повз. Робимо зауваження – не реагують. Так звикли. Зараз стає модним сортування сміття. Тож, сподіваюся, що і наші жителі стануть свідомі. Слова вдячності казали тільки члени родин атовців, яким ми допомагали заготовляти дрова.»

Задоволення від роботи – це коли бачиш чистоту у рідному селі

«Під час суботника прибирали автобусну зупинку. Жителі села теж долучилися. Було приємно працювати всім разом. Все порозчищали. А зараз найбільше задоволення – це щоразу чекати автобус у чистоті і знати, що тут є частинка і моєї праці.»

Наразі на весняні громадські роботи у Тернівській громаді витратили 25 123 грн з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Шістнадцять жителів наводять лад у Тернівській громаді.

Ірина Борисенко – очільниця Тернівської громади: «У нашій громаді є активісти, які пропонують свої ідеї щодо покращення зовнішнього вигляду споруд чи щодо благоустрою. Ми із задоволенням підтримуємо кращі ініціативи і запрошуємо селян долучатися до покращення громади.»

Якщо Вас зацікавила можливість заробити на благоустрою рідних місць – поцікавтеся у свого кар’єрного радника щодо вакансій.

Ангеліна Хоменко,

фахівчиня СМРЦЗ