Онлайн-реєстрація безробітних з громад

У громадах допомагають отримати статус безробітного онлайн та проводять роботи щодо благоустрою

Петро Балакир – житель с. Попівка, яке входить до складу Тернівської громади. Чоловік активно брав участь у громадських роботах і цього року теж хоче наводити лад у своєму селі. Під час карантину працівники старостату йому допомогли співпрацювати із центром зайнятості онлайн. Пан Петро каже: “Я не маю власного транспорту, а громадський – тоді не їздив. Звернувся до старостату. Там зробили копії моїх документів та надіслали на електронну скриньку центру зайнятості. Зі своєю кар’єрною радницею спілкуюся телефоном. Мені так зручно.”

Любов Пастушенко – заступниця начальника відділу організації працевлаштування населення Смілянського міськрайонного центру зайнятості – пояснює як жителям громад отримати статус безробітного:

“Жителі громад, які не мають вдома необхідної техніки для подачі документів онлайн, можуть звернутися за допомогою до старостатів. У такому разі пакет документів на отримання допомоги подається на електронну пошту 2302@ckocz.gov.ua. Також цей пакет документів можна залишити у скриньці для кореспонденції. Отримати консультацію від кар’єрних радниць за телефоном 2-02-77, консультантів роботодавців – 4-11-89, профконсультантів – 4-25-26.”

Ірина Борисенко – очільниця Тернівської громади: “Центр зайнятості допомагає організовувати та оплачувати громадські роботи”

“Для нас вигідно співпрацювати із центром зайнятості щодо організації громадських робіт, адже це фінансово вигідно, а кар’єрні радниці підбирають робітників-умільців. Ми рахуємо кошти громади, аналізуємо які витрати в пріоритеті. Тож така співпраця дійсно вигідна для нас. До прикладу, протягом минулого року у кожному селі громади підтримували чистоту та порядок по два працівники. Тобто всього працювало десяток людей.”

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – аналізує кількість коштів, які виділяються на громадські роботи:

“Протягом минулого року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття витрачено 147435,43 грн на громадські роботи у Тернівській громаді, 38573,59 грн – у Ротмістрівській і 1038,76 грн у Березняківській. Всього у 2019 році на громадські роботи на Смілянщині витрачено 297674,66 грн. Ці кошти отримали також Плескачівська сільська рада, Сунківська сільська рада, УСЗН Смілянської РДА, Міський відділ культури. З початку 2020 року на такі роботи виділено 54869,19  грн., у тому числі Тернівській громаді – 40502,10 грн. В цьому році ці кошти громада витрачала на роботи із надання допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, інформування населення про субсидії, будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери.”

Інформація СМРЦЗ