48 смілянських роботодавців отримали допомогу по частковому безробіттю для 646 працівників
Одні із таких підприємців – родина Виговських. Через аварію на Чорнобильській АС, їм довелося переїхати жити у Смілу. Вони відкрили власну справу та створили робочі місця. Щоб підтримати працівників під час карантину, родина звернулася за допомогою до центру зайнятості. Голова сім’ї – Петро Миколайович – розповідає як починав власну справу та як зберегти добру атмосферу в колективі під час кризи.
За освітою агроном, але мав добрі організаторські здібності і став підприємцем
“Після інституту працював на Житомирщині головним агрономом, директором “Побуткомбінату”. Потім сталася аварія на Чорнобильській АС. Вимушені були покинути домівку і переїхати до Сміли. Тут теж працював на підприємстві “Побуткомбінат” заступником директора. У 1991 році зареєстрував своє мале підприємство – “Юпітер”: займалися оптовою торгівлею спиртного. Потім відкрив магазин “Порцеляна”, ще згодом – “Світ посуду”. Відкрив подібні магазини у Черкасах. Організував виготовлення та продаж кондитерських виробів, бренд назвали “Чайний друг”.
Все вдається, коли поруч є підтримка родини та старанних робітників.
Надихає до нових звершень моя дружина Галина Іванівна. Син – Сергій Петрович – допомагає вести справи: керує підприємством “Чайний друг”.
Я горжуся, що серед моїх працівників є ті, які працюють разом з нами довгі роки. До прикладу, це Анна Андрєєва – понад двадцять років працює головним бухгалтером, Людмила Танцюра – завідуюча магазином “Порцеляна”. Наразі на всіх підприємствах працює 16 робітників, на 11 з них ми отримали допомогу про частковому безробіттю. Добрі слова за сумлінну роботу та матеріальна підтримка – це ті речі, які мотивують працівників в усі часи, особливо під час вимушеного скорочення обсягів роботи через карантин.”
Анна Андрєєва – головний бухгалтер ТОВ “Юпітер” – розповідає чому не змінює роботу понад двадцять років: “Моя мета співпадає з цілями, які ставить перед підприємством власник. Я добре знаю чого від мене вимагають та як краще виконати свою роботу. Петро Миколайович – чудовий управлінець, організатор та справжній лідер. З ним працювати надійно. Він завжди готовий допомогти мудро вирішити будь-яке питання і цінує тих працівників, які дійсно сумлінно працюють.”
Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості – пояснює, що отримати допомогу по частковому безробіттю можуть і ті підприємці, які не мають найманих працівників:
“Якщо фізичні особи-підприємці, які не мають найманих працівників, є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок, то вони отримують допомогу по частковому безробіттю на період карантину.
Відповіді на актуальні питання про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати
Підготувала Ангеліна Хоменко,
фахівчиня СМРЦЗ