НЕ ТРУСІТЬ СВОЮ ДИТИНУ!

Ці слова, як мантру, знають всі молоді батьки в Європейських країнах та США. Ці слова повсюди – на інформаційних дошках, соціальних плакатах, рекламних щитах та на вустах працівників жіночих консультацій та пологових будинках. Молоді батьки знають, що це за синдром та які можуть бути наслідки.
На жаль, в Україні цьому питанню майже не приділяється увага. Спробуємо розібратися.
Якщо ваша дитина плаче, запам’ятайте – НІКОЛИ не можна її активно трусити на руках, у візочку чи у ліжечку. Мозок дитини ще не сформований, тому такі дії можуть призвести до синдрому струсу. Синдром струшеної дитини може бути спровокований струшуванням впродовж кількох секунд. Не виключені випадки виникнення цього синдрому під час гри з малюком, наприклад, якщо доросла людина інтенсивно підкидає немовля або під час ДТП, якщо малюк не пристебнутий в дитячому кріслі.
Синдром струшеної дитини може спричинити серйозні пошкодження головного мозку, як наслідок — призвести до довічної інвалідності або смерті. Найчастіше діагностується у дітей перших двох років життя, але іноді може спостерігатись у дітей віком до 5 років. 60 % постраждалих дітей — хлопчики, а 80 % тих, хто спричинив появу синдрому — чоловіки. 80 % дітей, у яких був синдром страждають все життя порушенням роботи головного мозку, різнеми ступенями погіршення зору (включаючи сліпоту), рухові порушення (наприклад, дитячий церебральний параліч) і когнітивні порушення. По суті, синдром струшеної дитини це – найпоширеніша форма жорстокого поводження з дітьми, що спостерігається у дітей віком до 1 року.
У період з 2 до 4 місяців у дітей бувають періоди, коли вони просто плачуть. Що ж можуть зробити батьки?
• Перевірити чи не голодна дитина?
• Можливо дитині спекотно чи холодно?
• Можливо у дитини температура?
• Це можуть бути наслідки кишкових кольок?
• Спробуйте походити з дитиною по кімнаті чи сходах або сядьте у крісло-качалку!
• Включіть приємну музику або заспівайте малюку!
Якщо нічого не допомагає, то заспокоїтись потрібно в першу чергу ВАМ!
Пам’ятайте – ви гарні батьки та любите свою дитину. Просто зараз такий період у розвитку малюка і він обов’язково пройде!