Про ремонти доріг на території Тернівської громади

Одним з найактуальніших питань сьогодні, до якого не байдужий чи не кожен з жителів громади, це стан вулиць та доріг, а точніше проведення їх ремонту. Бюджетом Тернівської громади та програмою її соціально-економічного розвитку на разі не передбачається план-графік упорядкованого почергового ремонту вулиць громади, хоч багато хто з депутатів ради і висловив бажання забезпечити асфальтуванням бодай основних вулиць сіл та селищ громади. Передбачена бюджетом сума видатків 500 тис. грн. на ремонт вулиць всіх населених пунктів громади недостатня, враховуючи вартість таких робіт, тож завданням на 2021 рік є збереження стану проїзних частин вулиць.

В той же час, не припинялась робота з виконавчими органами державної влади для планування ремонту вулиць і доріг за рахунок державного бюджету. Як уже повідомлялось раніше, листом від 29.09.2020 № 2351/92 Службою автомобільних доріг у Черкаській області сільську раду повідомлено про підготовлені пропозиції до Державного агентства автомобільних доріг України щодо виділення коштів на 2021 рік для проведення проектно-вишукувальних робіт і виготовлення кошторисної документації на реконструкцію мостового переходу на км 4+136 через р. Гнилий Ташлик в с. М. Смілянка і проведення капітального ремонту ділянок автомобільної дороги Т-24-14 Сміла—Ташлик—Капітанівка—Новомиргород км 0+000 – км 3+600 і км 4+600-км 17+100, тобто від межі м. Сміли і до центру с. Санжариха. Також на території громади були подані пропозиції для планування робіт з ремонту районних доріг, які забезпечують транспортний зв’язок для с. Миколаївка  від траси Н—16 до с-ща Холоднянське та житлової вул. Лермонтова в с. Тернівка.

Розпорядженням голови Черкаської обласної державної адміністрації від 26.01.2021 року № 32 затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, які будуть фінансуватись у 2021 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відповідне фінансове забезпечення (ознайомитись можна за посиланням https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/32.pdf).

До зазначених переліків цього року на жаль не потрапила жодна з вулиць громади. Частково підтримано пропозиції з капітального ремонту районної автомобільної дороги С 241311 Холоднянське-Миколаївка (ІV кат., 6 км), на якій буде забезпечено ремонт ділянок в 1,1 км. Очікується результат розгляду пропозицій поданих Державній Службі автомобільних доріг України щодо розробки у 2021 році проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт державної а/д Т-24-14 Сміла-Ташлик-Капітанівка-Новомиргород.

 

Відділ містобудування