Соціальні гарантії дітей, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Порядок надання статусу дитини, яка яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів визначено постановою Кабінету Міністрів України 5 квітня 2017 року №268.
Згідно Порядку, право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:
1) отримали поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнали фізичного, сексуального насильства;
3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.
Примітка:
право на отримання статусу мають:
-діти із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають у всіх без винятках регіонах України;
-діти, які проживають/перебувають в населених пунктах Донецької і Луганської областей, на території яких проводилася антитерористична операція/операція об’єднаних сил;
-діти, які отримали психологічну травму внаслідок загибелі їхніх батьків, або одного з них – із числа цивільних, чи батьків або одного з них – з числа осіб, які брали участь в антитерористичній / операції об’єднаних сил.
Подати заяву та копії необхідних документів щодо надання дитині відповідного статусу мають право законні представники дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування. Вичерпний перелік документів, необхідний для отримання статусу, визначений статтею 6 постанови Кабінету Міністрів України 5 квітня 2017 року №268.
Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи, зазначені в пункті 6 цього Порядку.
Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини поданих документів.
Інформація про дитину, якій надано статус, вноситься до банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
На дітей, які отримали статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів розповсюджуються соціальні гарантії, зокрема:
– соціальні виплати як внутрішньо переміщеним особам;
– забезпечення безкоштовним харчуванням в навчальних закладах;
– можливість постановки на соціальний квартирний облік тощо.
УВАГА!
Заяву та копії документів мешканці Тернівської територіальної громади, а також особи із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території громади без реєстрації, можуть подати безпосередньо до служби у справах дітей Тернівської сільської ради за адресою: с. Мала Смілянка, вул. Центральна, до Тернівської сільської ради за адресою: с. Тернівка, вул. Центральна, 35, або ж звернутися за консультацією до старост на місцях.